Вітаю Вас на сторінках блогу! Сподіваюсь, він буде цікавим і корисним для Вас!

субота, 24 вересня 2016 р.

Чому книги роблять нас краще?


1. Читання зменшує стрес.
Віддаєте перевагу прогулянці або слуханню музики, щоб позбутися від стресу? Вчені з Університету Сассекса вважають, що замість цього вам варто почитати книгу. Читання було визнано найбільш ефективним способом зменшити стрес. Всього 6 хвилин читання більш ніж на дві третини знижує рівень стресу.
2. Читання допоможе позбутися від безсоння.
Читання - один з найбільш ефективних способів заспокоїтися і налаштуватися на сон. Яскраве світло від телевізора або телефону посилає в мозок сигнал про те, що пора прокидатися. Читання книги з приглушеним освітленням має протилежний ефект - мозок розуміє, що саме час відпочити.
3. Читання робить вас більш чуйними.
Під час читання ви напевно співпереживаєте героям книги. Дослідження показують, що, переймаючись художнім твором, людина вчиться співчуття і емоційного розуміння іншої людини в реальному житті.
4. Читання покращує функціонування мозку.
Вчені з Університету Еморі довели, що після прочитання книги у людини протягом декількох днів трохи підвищується рівень інтелекту. Автори дослідження стверджують, що читання збільшує число нервових зв'язків у мозку людини на фізіологічному рівні.
5. Книги-самовчителі допомагають боротися з депресією.
Згідно з даними шотландського дослідження, читання самовчителів є ефективним способом лікування депресії. Пацієнти, яким були запропоновані такі книжки, рік по тому показали більш низький рівень депресії в порівнянні з пацієнтами, які отримували звичайну допомогу від свого лікаря загальної практики.
6. Читання робить вас більш привабливими.
Високий інтелектуальний рівень робить вас більш привабливим для людей. Можливість підтримати бесіду на будь-яку тему і блиснути ерудицією при знайомстві дає більше шансів, що людина віддасть перевагу саме вам.
7. Читання допомагає визначатися з життєвими цілями і справлятися з труднощами.
Вчені з Університету штату Огайо виявили, що чим більше людина читає, тим більше він ідентифікує себе з персонажами книги, переносячи їх модель поведінки у власне життя. Так книга може допомогти зустріти кохання всього життя, долати перешкоди або просто слідувати хорошому прикладу.
8. Люди, читають, більш соціально активні.
Дослідження, проведене Національним фондом мистецтв, довело, що люди, які читають, приймають більш активну участь в діяльності культурних і громадських організацій і співтовариств.
9. Читання покращує пам'ять і розумові здібності.
Всякий раз, коли ви читаєте, ви тренуєте мозок. Щоразу він створює нові зв'язки для збереження отриманої інформації. Дослідження з'ясували, що у людей, які постійно читають або пишуть, зниження розумової активності відбувається набагато повільніше, ніж у тих, хто рідко дає подібні навантаження на мозок.
10. Читання розширює словниковий запас.
Коли ви читаєте, то стикаєтеся зі словами, які зазвичай не використовуються в повсякденній мові. Якщо якесь слово незнайоме, не обов'язково шукати його в словнику. Іноді значення можна зрозуміти за загальним змістом. Читання допомагає не тільки в збільшенні словникового запасу, але і підвищує загальну грамотність.
11. Читання розвиває ваші письменницькі здібності.
Під час читання ви випадково переймаєте стиль і манеру написання автора книги. Так само, як прослуховування музики може вплинути на стиль музиканта, так і письменник впливає на здатності до листа того, хто читає його твір.
12. Читачі часто більш розвинені фізично.
Дослідження показують, що люди, які читають, частіше вважають за краще займатися фізичними навантаженнями, ніж ті, хто читає рідко. При цьому вони витрачають в тренажерному залі більше часу і краще опрацьовують вправи.
13. Читання допомагає бути більш відкритим.
Цю точку зору підтримує опубліковане в журналі «Творчість Research Journal» дослідження: література відкриває розум для нових ідей. Більш того, люди, які тільки що прочитали коротку історію, менше потребували усамітнення.
14. Читання полегшує вивчення іноземних мов.
Регулярне читання допомагає легше розуміти і запам'ятовувати новий матеріал, особливо при вивченні нової мови.
15. Читання розвиває вміння слухати.
Як не дивно, читання покращує навички аудіювання, полегшуючи для розуміння лексику і граматику. Особливо яскраво це проявляється, коли ви читаєте вголос.
16. Читання розвиває творчі здібності.
Коли педагоги Університету Обафемі Аволау включили тематичні комікси в освітню програму молодших класів, вони помітили, що суміш картинок і слів підвищує творчі здібності дітей. Так само книги діють і на дорослих.
17. Читання може запобігти хворобі Альцгеймера.
Різні дослідження показали, що читання робить людей менш схильними до хвороби Альцгеймера. Мозок, як і будь-який інший орган, потребує підтримки і зміцнення за допомогою вправ. І читання - ідеальний спосіб.
18. Спільне читання покращує відносини батьків та їх дітей.
Психологи вважають, що під час спільного читання між батьками і дітьми встановлюється особливий зв'язок, яка ніколи б не виникла при спільному перегляді телевізора або інших подібних розвагах.
19. Читання допомагає справлятися з фінансовими труднощами.
Згідно зі статистикою, 43% дорослих людей з низьким рівнем навичок читання живуть в бідності. Серед читачів з високим рівнем грамотності таких всього 4%.
20. Діти, які читають книги, набагато краще справляються з навчанням.
Дослідження підтвердили, що діти, які багато читають і отримують від цього задоволення, набагато краще справляються в школі. При цьому вони досягають успіхів не тільки в граматиці, але і в математиці.
21. Читання допомагає реабілітувати злочинців.
Одне дослідження показало, що ув'язнені, які пройшли курси підвищення грамотності за гратами, на 30% рідше скоюють злочини після звільнення.
22. Читання робить вас хорошим оповідачем.
Чим більше чужих історій ви читаєте, тим краще будете розповідати свої. Ви навчитеся фільтрувати непотрібну інформацію і краще подавати потрібну. Чим цікавіше будуть ваші історії, тим цікавіше ви будете здаватися іншим, тим переконливіше для них будуть ваші слова.
23. Читання спонукає робити навколишній світ кращим.
Активні читачі в три рази частіше займаються благодійною та волонтерською діяльністю. Читання спонукає нас співпереживати тим, кому погано, і протягувати таким людям руку допомоги.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *