Вітаю Вас на сторінках блогу "ТЕРИТОРІЯ МОВИ"! Сподіваюсь, він буде цікавим і корисним для Вас!

середа, 3 травня 2017 р.

Як дитині вибрати книгу: правило п'яти пальців

Багато батьків знайомі з такою поширеною в наш час проблемою, як небажання дітей читати. І хоча це явище обумовлене цілим рядом причин, однією з найочевидніших є та, що більшість із запропонованих дитині книг не відповідає її словниковому запасу.
Для того щоб навчитись підбирати «правильні» книги для своїх дітей, батьки різних країн застосовують так зване «Правило п'яти пальців». Це тест, який можуть використовувати як батьки, так і діти для того, щоби прийняти рішення, здатна дитина зрозуміти запропоновану книгу за допомогою свого словникового запасу чи ні.
Перш ніж дитина зможе застосовувати це правило самостійно, батьки повинні багато разів попрактикувати його разом з дітьми, щоб добре засвоїти, як воно діє.


Правило п'яти пальців

Керівництво для батьків:
Розпряміть пальці на одній із рук.
Відкрийте книгу всередині – на будь-якій сторінці.
Почніть читати. Коли ви зустрічаєте слово, яке ваша дитина не знає, загніть один палець.
Якщо ви зустріли й інші слова, яких не знає ваша дитина, загинайте по одному пальцю на кожному з них.
У кінці сторінки завершіть тест.
Тепер за кількістю загнутих пальців ви зможете прийняти рішення про те, наскільки книга, яку ви тестуєте, підходить вашій дитині.

Підбиваємо підсумки тесту:
0 пальців – дуже проста книга.
1–2 пальці – чудовий вибір.
3–4 пальці - варто спробувати.
(1–5 пальців – саме та книга, яку треба вибрати для читання.)
Більше 5-ти пальців – дуже складна книга.
Прості книги (0 пальців)

Якщо на випадковій сторінці ви або ваша дитина не загнули жодного пальця – це занадто проста книга. Але якщо ваша дитина хоче читати прості книги, не хвилюйтесь. Діти повинні читати книги, які легко сприймають. Їх можна читати для того, щоб дитина звикла до комфорту під час читання, а також для різноманітності при читанні книг різного рівня складності.

Такі книги, як треба (1–5 пальців)

Якщо ви або ваша дитина загнули від одного до 5-ти пальців під час проходження тесту, це означає, що ви тримаєте в руках саме ту книгу, яку треба вибрати для читання. Це означає, що книга добре підходить вашій дитині та сприятиме її подальшому розвитку й навчанню. Книги з такою характеристикою є найкращим вибором.

Складні книги (понад 5 пальців)

Якщо при виконанні тесту ви або ваша дитина загнули пальці на двох руках, це означає, що книга, яку ви тримаєте, не є для неї найкращим вибором. Якщо на сторінці зустрічається більше 5-ти незнайомих слів, це означає, що книга є занадто складною, буде викликати внутрішнє напруження, а можливо, й відіб'є бажання читати. Такі книги можна відкласти для подальшого читання, коли словниковий запас дитини збагатиться й дозволить читати їх більш вільно.

Практика

Батьки повинні пам'ятати, що тест-правило «п'яти пальців» є новою й непростою справою для дітей. Тому важливо практикувати його разом з дітьми до того часу, доки вони не зможуть застосувати його самостійно. Інакше кажучи, доки діти не зможуть самостійно вибирати тільки відповідні їхньому словниковому запасу книги, які будуть підживлювати й розвивати інтерес до читання.

Приємного читання!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *