Вітаю Вас на сторінках блогу! Сподіваюсь, він буде цікавим і корисним для Вас!

четвер, 10 серпня 2017 р.

7 порад учителеві, які допоможуть зробити перший навчальний день особливим для учнів

Підготуйтесь до Дня знань і зробіть це свято незабутнім. Наші ідеї допоможуть вам у цьому.
1. Зробіть фото з вашими учнями
Діти отримають задоволення від фотографії з вами і зможуть розмістити її в соціальних мережах. Нехай усі побачать, який ви сучасний учитель!

2. Нехай кожен учень напише анонімне побажання.
Запропонуйте учням коротко написати про свої очікування, страхи і завдання, поставлені в новому навчальному році. Проаналізуйте всі відповіді і складіть список загальних для більшості дітей бажань і побоювань. Зачитайте їх класу з відповідними мотивуючими, узагальнюючими або будь-якими іншими коментарями. Діти будуть здивовані тим, як багато відповідей схожі.


3. Опитування: "Ким учні хочуть стати?"
Попросіть учнів написати на папері, ким вони хочуть стати, коли закінчать школу. Потім, раз в 6 місяців, повторюйте опитування і порівняйте відповіді. Такі опитування можуть стати в нагоді при профорієнтаційній роботі з дітьми. Вам і самим дітям буде цікаво дізнатися, як змінювалися їх бажання протягом років. А як здорово було б зачитати ці відповіді на випускному або зустрічі класу через роки !?

4. Закладіть капсулу часу
Попросіть учнів написати на папері новини тижня, власні мрії, переживання, поради. Помістіть записи в конверт і збережіть його, щоб відкрити в кінці року.

5. Заведіть відеощоденник
Запишіть музичний відеоролик вашої першої зустрічі з класом після довгої літньої розлуки. Періодично записуйте на відео своїх учнів під час шкільних свят або відповідей біля дошки. У кінці року у вас вийдуть цікаві ролики, які сподобаються учням та їх батькам.

Такі записи можна змонтувати в фільм за допомогою сучасних додатків і програм. Уявіть, скільки зворушливих спогадів про ваш клас ви могли б вкласти у фільм, який можна подивитися разом з дітьми на випускному вечорі. Для цього не потрібно дорогої відеокамери, досить цифрового фотоапарата, планшета або телефону.

6. Запропонуйте учням створити правила
Запропонуйте учням відчути себе відповідальними за створення атмосфери взаєморозуміння і порядку в класі. Нехай діти складуть список правил, яких самі ж будуть дотримуватися протягом року.

Це можуть бути короткі вказівки: бути ввічливими, не скупитися, не перебивати вчителя тощо. У свою чергу, вчитель може запропонувати правила для себе, наприклад: бути справедливим, поблажливим, уважним. Правила можна красиво оформити на папері і повісити в класі.

7. Підведіть яскравий підсумок літа
Попросіть учнів принести фотографію, зроблену під час літніх канікул. Підготуйте ватман, ножиці, пензлики, фарби й клей. Нехай кожен з дітей виріже невеликий фрагмент зі своєї фотографії. Потім, попросіть кожного з хлопців залишити відбиток своєї долоні на папері, пофарбувавши її кольором, який найбільш асоціюється в них з минулим літом. Заохочуйте нестандартні кольори. Всередину відбитка запропонуйте приклеїти фрагмент фотографії.

Коли творчий процес буде закінчений, прикріпіть плакат до дошки і попросіть кожного з учнів вийти, знайти свій відбиток і коротко відповісти, чому його літо було такого кольору і як він його провів. Можна також пояснити дітям, що хоч кожен відпочивав окремо, таким чином, ви створили ваше загальне літо і тепер вам належить загальний рік в дружній і веселій команді. За принципом плаката "Наше веселе літо", створіть плакат "Наш (...) навчальний рік", а прикметник, що характеризує його, нехай учні підберуть самі.

Пам'ятайте, що моменти, залишені вами дітям, на все життя подарують привід для теплих спогадів і посмішок. Вдалого вам навчального року, колеги!

1 коментар:

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *