Вітаю Вас на сторінках блогу "ТЕРИТОРІЯ МОВИ"! Сподіваюсь, він буде цікавим і корисним для Вас!

четвер, 27 липня 2017 р.

Говори красиво: 10 українських слів, які збагатять ваш словниковий запас

Продовжуємо знайомство з особливими українськими словами, які замінять надокучливий суржик у щоденному спілкуванні. Здивуйте рідних своєю багатою мовою!

Блавати – якщо ви не знаєте, то так називають волошки, які тішать наше око в червні-липні, а іноді й впродовж усього літа. Чудова альтернатива банальним трояндам =)

Горілиць – обличчям догори. Уявіть ідеальну картину: ви лежите на пляжі горілиць або й долілиць – тобто обличчям до землі – і насолоджуєтеся сонечком.
Затишок – тихе місце; спокій. Сподіваємося, саме це слово характеризує вашу відпустку. Адже іноді так хочеться побути наодинці з природою та з самим собою у затишному місці.
Пахощі – приємний запах, аромат. На носі вже серпень, тому поспішайте насолодитися пахощами літа.
Обіруч – можна сказати обома руками, але значно краще, погодьтеся, звучить обіруч. Це слово також означає “узявшись за руки; разом”.
Знічев’я – від нічого робити, простіше кажучи – з дурного розуму, здуру. Ще вживається в значенні “несподівано, раптово, без причини”.
Люстерко – красивий синонім до “дзеркальця”.
Залицятися – загравати, кокетувати, тобто, маючи почуття симпатії або кохання, упадати біля кого-небудь, виявляти знаки уваги, зачіпати розмовою, жартами.
Талан – доля, життєвий шлях. Оскільки так говорять, здебільшого, про щасливу долю, удачу, успіх – бажаємо вам талану без клопотів та проблем.
Поготів – цим колоритним словом пропонуємо вам замінти у своїй мові прислівник “тим більше”.
Джерело: Радіо МАКСИМУМ

1 коментар:

  1. дуже цікаво, особливо стосовно волошки! блавати дуже схоже на французьке bleuet!

    ВідповістиВидалити

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *