У Національному музеї літератури відкрилася виставка шаржів на сучасних українських письменників. На виставці можна побачити шаржі на Ліну Костенко, Валерія Шевчука, Івана Драча, Юрія Мушкетика, Василя Голобородька, В’ячеслава Медведя, Юрія Андруховича, Галину Пагутяк, Юрія Винничука, Василя Шкляра, Григорія Гусейнова, Євгенію Кононенко, Василя Портяка, Олександра Ірванця, Дмитра Лазуткіна, Анну Малігон та інших українських авторів.
Кожен шарж на виставці волинського художника відтворює неповторний образ письменника з притаманними йому звичками та особливостями творчості. Кавоманка Євгенія Кононенко, що випиває кілька десятків чашок кави за добу, зображена з філіжанкою кави; Юрій Винничук, творчість якого пронизана духом Львова, наче марево, зависає над столицею Західної України; Іван Драч пронизує шпагою сонце (алюзія на його збірку «Ніж у сонці»); Олександр Ірванець, що живе в Ірпені і добирається до Києва електричкою, зображений на тлі локомотива; В’ячеслав Медвідь показаний біля тину, за яким на призьбі сидять сільські бабусі – герої його оповідань – і з ноутбука читають останні новини; Дмитро Лазуткін, який займається східними єдиноборствами, намальований у кімоно в позі каратиста; майстер оповіданння і сценарист Василь Портяк зображений з кінокамерою; Богдан Жолдак постає в одязі апостола з яблуком у руці – натяк на збірку його оповідань «Яблука з райського саду».
Замовник галереї шаржів – Київська організація Національної спілки письменників України.
«Володимиру Черняку було запропоновано намалювати 40 шаржів на відомих сучасних українських авторів, – сказав під час відкриття виставки голова Київської організації НСПУ Володимир Даниленко. – Після виставки буде створено Музей шаржів сучасної української літератури. У наших планах також видання альбомів та календарів із представленими на виставці картинами».
Виставка буде тривати до кінця квітня.
Немає коментарів:
Дописати коментар