Сторінки

Сторінки

пʼятниця, 30 вересня 2016 р.

Чесний тест до Дня учителя

Спеціально до Дня учителя Електронні книги Ранок підготували для вас дуже Чесний тест! 
Такий Чесний, який ви ще ніколи в житті не проходили.
Заінтриговані? Ну так мерщій виконувати!

ЩО ТАКЕ СТОСИК?


Сьогодні - Всеукраїнський день бібліотек. Стосик книг - те, з чим найчастіше асоціюється у нас бібліотека. Стосик книг - значить стосик знань, стосик чогось нового у нашому житті, стосик приємних відкриттів і так далі)) 
А що ж це за слово таке - стосик? Очевидно, що це - зменшувально-пестлива форма до слів стіс та стос. А про що йдеться? Стос означає велику кількість однорідних предметів, вертикально складених один на одний. Словник Грінченка пояснює значення цього слова: куча, груда.
Тож очевидним є те, що вихідні - це можливість взяти до рук стосик книг і під шурхіт осіннього листя отримати стосик позитивних емоцій! Долучайтесь, спробуйте :)

Повторенння для засвоєння! ;)


Префікс СПІВ- трапляється переважно в назвах осіб, які з кимось щось роблять (співавтор, співрозмовник, співучасник), чи дій, які виконуються з кимось (співтворчість, співучасть). Мовознавець Олександра Сербенська зазначає, що кальку «співпадіння» можна тлумачити як «спільне з кимось падіння».
Любі бібліотекарі, вітаємо Вас з професійним святом, бажаємо вам вдячних читачів, заповнених читальних залів і оновлених літературних фондів!

четвер, 29 вересня 2016 р.

⏰ 12 секретів часу:

1. Знайдіть час для роботи - це ціна успіху. 
2. Знайдіть час для роздумів - це джерело сили. 
3. Знайдіть час для гри - це секрет молодості. 
4. Знайдіть час для читання - це основа знання. 
5. Знайдіть час для дружби - це джерело щастя. 
6. Знайдіть час для любові - це священний дар життя. 
7. Знайдіть час для духовного розвитку - це шлях благочестя. 
8. Знайдіть час для мрії - тільки так душа досягне зірок. 
9. Знайдіть час для сміху - він допоможе Вам впоратися з труднощами життя. 
10. Знайдіть час для краси - вона є всюди. 
11. Знайдіть час для здоров'я - це єдиний скарб життя. 
12. Знайдіть час для планування - це секрет того, як знайти час на всі попередні 11 справ.

Як звучать назви українських класичних творів мовою сучасних медіа? (ФОТО)

Як би назвали класичні українські книги сучасні журналісти та рекламники? Український контент пофантазував на тему і ось що маємо у результаті…
1

середа, 28 вересня 2016 р.

Дівчатам, які дорослішають



У житті кожної дівчинки настає такий момент, коли вона – ем, як би то сказати, щоб не шокувати батьків, – дорослішає. Так-так, із маленької дівчинки виростає у симпатичну дівку, щоби потім, як той метелик, перетворитися на чарівну дівчину, а згодом в один день усвідомити, що ти – доросла жінка. Тут-таки, не розводячись довго про дівчачу й батьківську психологію, варто завважити одне: нам, дівчатам, у цей період ох як нелегко. Із нами стаються зміни фізіологічні та психологічні, у нас виникає мільйон запитань, про які соромимося запитати в батьків, нам усе більше подобається той чи інший хлопець, ми чинимо дурниці й намагаємося все те виправити… Ми набуваємо того, що коротко зветься життєвим досвідом. І щоб нам усім (і дівчатам, і батькам) на цьому шляху було легше, людство придумало книги. Тож сьогодні Барабука відібрала для вас декілька книжок сучасних українських авторів, які неодмінно зацікавлять дівчат-підлітків у непростий період зростання.

Як справити гарне враження при знайомстві

При кожному новому знайомстві рішення про те, чи подобається нам ця людина, займає всього 7 секунд. Природно, це працює в обох напрямках. Тому для багатьох ситуація знайомства є стресовою, особливо якщо людина невпевнено себе почуває або просто сором'язлива.
Тут зібрано 7 простих рекомендацій, які допоможуть справити гарне враження протягом цих 7 важливих секунд.

День народження Дмитра Павличка

Вітаємо пана Дмитра з днем народження. Бажаємо творчого натхнення й наснаги. 

Повторення для засвоєння!


«Попередити хворобу» – це калька з російської мови. Порівняйте додаткові приклади: «Я хочу попередити, що те, про що я говорив і далі говоритиму, я роблю од щирого серця» (Остап Вишня); «Дивні ті люди, бідує, горює, гине з голоду, а нічого не радить собі, не запобігає лихові...» (Михайло Коцюбинський).

Увага! Усім фанатам «Гаррі Поттера»!⚡⚡⚡


Розшукуємо двійників Гаррі маленького та Гаррі дорослого! Подарунок для переможців - восьма книга «Гаррі Поттер і прокляте дитя» видавництва «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га» з автографом Джоан Ролінг (!) та запрошення на святкову презентацію нового видання у Києві 30-го вересня!
Відчуваєш, що ти подібний на Гаррі або можеш органічно втілити один з його образів? Фотографуйся та надсилай своє фото в образі головного героя «поттеріани» у коментарі до цього посту або сюди: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1084133208322003.1073741884.106788832723117&type=1&l=1da89e5cd0
Конкурс триватиме до 29 вересня на сторінках «Нового» у Фейсбук та Вконтакті! Зі всіх учасників  оберуть двох переможців – маленького та дорослого Гаррі! 

Вихід 8-ї книги "Поттеріани"

Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» запрошує на урочисту презентацію українського перекладу 8-ї книги «поттеріани», яка відбудеться 30 вересня в «Українському домі» (Київ, вул. Хрещатик, 2)!
Початок о 19-й годині. Вхід вільний.
За участю: Івана Малковича, Віктора Морозова, Геґріда, поттероманів та інших магічних істот.
У програмі:
— можливість ПРИДБАТИ книгу за видавничою ціною
— нагородження двійників Гаррі Поттера (спільна акція з «Новим каналом»)
— вікторина для поттероманів
— феєричні несподіванки
— святкові пісні
— призи!!!
По всій Україні продаж українського перекладу 8-ї книги «ГАРРІ ПОТТЕР і ПРОКЛЯТЕ ДИТЯ» почнеться 30 вересня о 8-й вечора у мережах «Ашан» та «Книгарня «Є».
УКРАЇНСЬКИЙ ПЕРЕКЛАД ЗНОВУ ПЕРШИЙ!!!

субота, 24 вересня 2016 р.

Чому книги роблять нас краще?


1. Читання зменшує стрес.
Віддаєте перевагу прогулянці або слуханню музики, щоб позбутися від стресу? Вчені з Університету Сассекса вважають, що замість цього вам варто почитати книгу. Читання було визнано найбільш ефективним способом зменшити стрес. Всього 6 хвилин читання більш ніж на дві третини знижує рівень стресу.
2. Читання допоможе позбутися від безсоння.

День народження художника Олега Шупляка

Сьогодні день народження Олега Шупляка - українського митця, чиї роботи цінуються у всьому світі...
Його двовзори чи картини з подвійним змістом - шедевральні поєднання фантазії і майстерності!

Як навчають дітей у Фінляндії

Ще тридцять років тому фінська освіта була у жахливому стані, і хтозна, чи цікавився би нею хтось за межами країни Суомі, якби не рейтинги авторитетної міжнародної організації PISA*, в котрих фінські школярі несподівано позаймали перші місця. Вперше це сталося у 2003 році, тоді вони показали найкращі результати серед оцінюваних країн у читанні та науковому модулі, а також посіли 5 місце в математиці. І світ з зрештою приглянувся до того, як навчають дітей у Фінляндії. Тепер же її систему освіти вважають однією з кращих у світі, і це підтверджують дослідження PISA.

КАВА

Вихідні у багатьох зазвичай асоціюються зі спокійним розміреним ритмом та запашною кавою, яка робить ці дні особливо атмосферними. Кава допомагає прокинутись, збадьоритись, підсумувати тиждень, що пройшов, виокремити головне.
А звідки ж походить це слово?

пʼятниця, 23 вересня 2016 р.

12 причин, чому корисно читати книги

Багато хто з нас читає книги постійно, хтось — рідше. Хтось читає історичні романи, а хтось читає тільки журнали в літаку — все залежить від освіти, настрою, характеру і т.д.
Але чи знаєте ви, що є маса причин, навіщо читати книги? Деякі причини можуть вас сильно здивувати, інші — точно надихнуть на читання якої-небудь книги з психології, наприклад. Тим паче, що зараз достатньо скачать книги з інтернету, щоб розпочати читати.
Отже, вашій увазі 12 причин, чому корисно читати книги?
1. Коли ми читаємо авторів, які добре пишуть, ми звикаємо добре і правильно говорити. Це одна з найголовніших причин, навіщо читати книги.
2. Культура людини визначається не тим, скільки книг вона прочитала, а тим, скільки книг вона зрозуміла.

Повторення для засвоєння! ;)

«Смачного!» – це побажання апетиту в українській мові. А «Приємного!» – це теж калька з російської мови.

Писемність і письменність

Писемність – система графічних знаків, які вживають для писання в якійсь мові або групі мов; сукупність давніх писемних пам'яток якоїсь мови.
Письменність – уміння читати й писати; грамотність.

Не хворійте!

Лі́карський – який стосується лікаря і його діяльності.
Ліка́рський – який стосується ліків.
Лікарня́ний – який стосується лікарні.

четвер, 22 вересня 2016 р.

5 простих порад для тих, хто любить читати

1. Не читайте більше 2 книг одночасно. Виключенням може стати хіба що професія редактора чи літературного критика. У книг із різних жанрів, епох та тематик теж є руйнівна властивість при одночасному поєднанні.
2. Занотовуйте те, що вас вразило. Людська пам’ять – річ не дуже надійна; до того ж, вам рано чи пізно доведеться відповідати своїм дітям на питання “Тату-мамо, а що ви читали?”.

середа, 21 вересня 2016 р.

Стартував дитячий літературний конкурс «ПероДактиль»

Стартував дитячий літературний конкурс «ПероДактиль». Прийом робіт триває до 20 листопада 2016 року. Брати участь у конкурсі можуть діти віком від 8 до 16 років.

Бюджет освіти та науки 2017: що пропонує уряд

Нова роль освітньої субвенції, нерішуча спроба запровадити справжні соціальні та академічні стипендії, спроба виправити минулорічні помилки з ПТНЗ, розпорошеність видатків в науці та вищій освіті – уряд намагається закласти певні точкові зміни, проте загалом кошторис освіти та науки все ще не виглядає збалансованим. Детальніше про бюджет освіти та науки, яким його запропонував уряд, в експрес-аналізі Аналітичного центру CEDOS.

Як відбуватиметься ДПА школярів у 2017 році

Порядок державної підсумкової атестації у загальних середніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році не зміниться. Про це повідомив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко під час прес-конференції 21 вересня. «Державна підсумкова атестація відбудеться відповідно до Положення про ДПА, що затверджено наказом МОН у 2014 році. На цей час ніяких змін не передбачається», - розповів Юрій Кононенко. 
Державна підсумкова атестація випускників загальних середніх навчальних закладів І ступеня (початкова школа) розпочнеться 15 травня, ІІ ступеня (основна школа) - 1 червня, а для випускників шкіл ІІІ ступеня – 23 травня. Перелік предметів, з яких буде проводиться державна підсумкова атестація для випускників шкіл І - ІІ ступенів, порівняно з минулим роком, не зміниться. Зокрема, для загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня – це українська мова, літературне читання, математика.

Онлайн! 21 вересня о 10:00 – прес-конференція «Особливості проведення ЗНО та ДПА у 2017 році»


21 вересня о 10:00 Освітній портал “Педагогічна преса” у режимі онлайн транслюватиме прес-конференцію директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрія Кононенка та директора Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія щодо особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації у 2017 році.

5 порад для засвоєння іноземної мови

Хочете засвоїти іноземну мову?
Тоді саме для вас 5 порад, які стануть у нагоді:
1. Вчіть "правильні" слова
Багато людей припиняють вивчення іноземної мови через те, що відразу потрібно вивчити дуже багато слів. Але, щоб сформувати робочий словниковий запас не обов’язково знати всі слова. 20% ваших зусиль на вивчення мови дозволить розуміти 80% матеріалу (згадайте принцип Парето). В англійській мові, наприклад, кожен текст має близько 300 однакових слів.

Стратегії спілкування з донькою-підлітком

П'ять стратегій спілкування з донькою-підлітком, які здатні зміцнити довірливі стосунки з нею.
Іноді стосунки між матір'ю й донькою складаються непросто. Особливо ця проблема загострюється в підлітковий період, коли дівчатка відвертаються від своїх матерів і зближуються із друзями. Мами намагаються подолати неприйняття доньок, при цьому відчайдушно докладають зусиль, аби захистити їх від болю, якого вони самі, можливо, зазнали в підлітковому віці. Іноді спілкування між ними зовсім припиняється, а разом з ним і чітке розуміння того, що відбувається в житті доньки.

ПроЗНО – онлайн-курси системної підготовки до іспитів

Минулорічні тести ЗНО – чудовий спосіб підготуватися до іспиту й оцінити шанси на вступ. Для вас зібрано  та систематизовано тести з різних дисциплін.
Всі матеріали безкоштовні, потрібно лише зареєструватися тут.

EDUGET.COM

понеділок, 19 вересня 2016 р.

День народження смайлика!


Кажуть, що сьогодні - 19 вересня - народився СМАЙЛИК. 
Публікацію Сергія Чемеркіна про мову смайликів можна переглянути тут:

неділя, 18 вересня 2016 р.

Міжнародна гра зі світової літератури Sunflower

Sunflower!
Реєстрація у грі - з 01.09.2016 до 04.11.2016
Участь у грі можуть брати учні 1-11 класів.
Реєстрація: 
- у програмі реєстрації. Сайт гри gra-sunflower.com.ua → Ваш логін-пароль (у разі відсутності логіну-паролю Ви можете їх отримати в оргкомітеті гри, надіславши листа в довільній формі на електронну адресу оргкомітету gra.sunflower@gmail.com із зазначенням назви закладу, району та області. У відповідь протягом однієї доби Ви отримаєте логін-пароль. Логін-пароль постійні).

Що робить книгу книгою?

Відповідь на це питання дає відео телеканалу Тед «Еволюція книги». 

Помер відомий львівський письменник Роман Іваничук

У суботу вранці, 17 вересня, на 87 році життя помер відомий львівський письменник і громадський діяч Роман Іваничук. Про це повідомиляють у прес-службі Львівської міської ради.

У 1968 р. вийшов друком роман «Мальви» на історичну тематику з часів Хмельниччини. За нього Іваничука жорстко критикувала компартійна влада, хотіли звільнити з журналу, проте роман здобув широкий резонанс.

Роман Іваничук — автор багатьох збірок новел та оповідань, повістей «Місто», «Сьоме небо», «На перевалі», «Зупинись, подорожній!». Але найбільшу популярність він здобув як історичний романіст.

 Його «Мальви», «Черлене вино», «Манускрипт з вулиці Руської», «Вода з каменю», «Четвертий вимір», «Шрами на скалі», «Журавлиний крик», «Бо війна війною», «Орда» — це різні часи, різні географічні терени, різні жанрові підвиди історичного роману.

Поховають Романа Іваничука на Личаківському кладовищі.

ЯКЩО ТВОЯ ДІВЧИНА – ВЧИТЕЛЬ, ЗАПАМ’ЯТАЙ ЦІ 20 ПРАВИЛ


1. На перше побачення вона приходить з величезною сумкою, мало не в кросівках (а може і в них), тому що ноги втомилися від каблуків ...
2. У цій сумці лежить півсотні зошитів з домашніми та контрольними, до того ж підручники.
3. Часу у неї більше не стане, його завжди буде мало, тому і побачень у вас багато не буде. І не дивуйся, якщо в театр вона піде не з тобою, а зі своїм класом.

четвер, 15 вересня 2016 р.

Як покращити успішність дитини у школі

Успішність вашої дитини падає з року в рік або вона отримує лише середні оцінки, хоча, на вашу думку, могла би претендувати на вищий бал? Знаючи її здібності, ви впевнені, що вона може бути більш успішною у школі. І це не дає вам спокою, адже ви розумієте, як важливо добре вчитися зараз, щоби потім вступити в університет або просто гідно закінчити школу. Ви переживаєте, сваритесь і дорікаєте їй за лінь, відсутність мотивації й безвідповідальність. Ви просто не розумієте, чому дитині настільки нецікаво вчитись, і придумуєте різні способи додаткової мотивації. Але найчастіше ситуація не покращується, а стає лише гірше.

Повторення для засвоєння! ;)


«Смачного!» – це побажання апетиту в українській мові. А «Приємного!» – це теж калька з російської мови.

Незвичайні пам’ятники в Україні

В Україні є багато різноманітних пам’ятників, присвячених відомим особистостям чи історичним подіям. Але є чимало й незвичайних та дивних скульптур, які можуть зацікавити і здивувати кожного.

Пам’ятник апельсину в Одесі


ЗАПИТАННЯ ЧИ ПИТАННЯ?


Ці два слова демонструють, як заміна буквально двох літер може позначитись на їх значенні. Отож, запитання - це звернення до кого-небудь, аби щось з'ясувати. Питання - коли йдеться про проблему, що потребує розв'язання, а ще - пункт документа, порядку денного.
При цьому важливо пам'ятати, що правильно буде - "ставити запитання", а не задавати! А ще - "знак питання", а не знак запитання, "питальне речення", а не "запитальне речення". Слово питання найчастіше виступає в поєднанні з дієсловом "порушувати". 

Добірка “перлів” з творів на ЗНО


“За алкоголь батьків позбавили батьківських прав ще в дитинстві”.

“Я теж допомагаю людям. Допомагаю встати п’яним з асфальту”.

“Шевченко у творі “Марія” розповів про байдужість батьків до долі доньки і свого сина, бо чоловік відмовився від них”.

“Маруся Чурай сиділа з розбитим серцем і зламаною душею”.

“Україна має друге місце з корупції лише тому, що дала хабара, щоб не опинитися на першому”.

“Треба мати мозок на плечах…”.

“У творі “Лісова пісня” між Мавкою і Оверком загорілись почуття. Оверко зажигав з Мавкою!”.

“Допоможи другові і в тебе будуть непереливки і він тобі допоможе”.

“Жінка – як подушка безпеки в автомобілі”.

“Якщо не хочеш дружити – тобі потрібно в лікарню провіритися”.